MSI GX60

Bugüne kadar incelediğim tüm MSI notebook’lar, hafızam beni yanıltmıyorsa Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartına sahiptiler. MSI GX60 ise AMD ile bambaşka bir platforma sahip; ancak anlattığı hikâye diğerlerine çok benzer.
Genel tasarım hatları olarak daha önce incelediğimiz oyuncu MSI’larla pek bir benzeşen GX60, 2,30GHz hızında çalışan AMD A10-4600M işlemciye, AMD Radeon HD7970M (2GB GDDR5) grafik yongasına, 4 x 2GB belleğe, Windows 8 işletim sistemine ve 7200rpm hızında çalışan 750GB’lık mekanik sabit diske sahip. LED arka aydınlatmalı 15,6”lik ekranı FullHD olan bilgisayarın numpad’li klavyesi de SteelSeries’ten. Bilgisayarın 9 hücreli 7800mAh piliyle normal kullanımda 2.5 saat, ağır kullanımda da 1.5 saati görebiliyorsunuz.

Ürünün klavyesinin üst kısmında bulunan dokunmatik panel vasıtasıyla fan hızını ayarlayabiliyor ekranı ve WiFi’ı açıp kapatabiliyor, optik sürücüyü çıkarabiliyoruz. Panelin iki yanındaki hoparlörü, altındaki subwoofer’ı ve Audio Boost teknolojisiyle, ses konusunda da bir sıkıntı yaşatmıyor. Oyun oynarken, müzik dinlerken falan kulağınızı hiçbir şekilde tırmalamıyor en azından. Çok da büyük beklentilere girmeye gerek yok zaten.

 Bir Cevap Yazın