Oyuncular İçin Mouse Ayrıcalığı

Şüphesiz ki günümüzde bilgisayar oyunlarının yeri oldukça büyük. Bunda sektörün oyun tedarikçilerinin, tasarımcıların, her geçen gün gelişen teknolojinin ve artan yaratıcılığın önemli bir yeri var. Oldukça büyük bir pazara hitap eden bu oyunlarda kullanılan ekipmanların yaratıcıları her geçen gün değişik tasarımlarda, modellerde ve özelliklerde ürünleri piyasaya sürebilmek için yarış halinde. Bu yazımızda bunların en önemlilerinden biri olan oyuncu mouselarını inceleyeceğiz.


Her bir eşyanın kullanım amacına göre bir yapısı vardır. Normal bir mousela oyun oynarken oyun kaliteniz, hareket kabiliyetiniz düşer. Oyuncu mouseları kişininin oyun oynarken verimililiğini, rahatını artırmayı hedefler.
Oyuncu mouselarını diğer mouselardan ayıran en temel özellikler; ergonomi, atanabilir ek tuşlar, DPI değeri ve makro atama. Oyuncu mouseları standart mouselara göre daha kavranabilir ve ele oturur şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca kişi kendi el yapısına göre de rahatlıkla bir mouse bulabilir. Atanabilir ek tuşlarla her bir tuşa farklı görevler programlayıp işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Eğer kablolu bir model tercih edildiyse kablolar diğer mouselara göre kıvrılmaya daha dayanıklıdır. Tuşları tıklamaya daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür.
Eğer gerçek bir oyuncuysanız bizim de size önerimiz kendinize göre bir oyuncu mouseu edinip farkı görmeniz.Bir Cevap Yazın