MSI VR One Üretime Girdi

MSI tarafından tanıtılan sırt çantası bilgisayarın, VR One adıyla üretimine başlandığı söyleniyor.

HTC Vive ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik gözlükleri, kullanıcıya iyi bir deneyim sağlayabilmek için hayli güçlü bir bilgisayara bağlanmak zorundalar. Bu iş için kullanılan kablolar ise oyuncuların hareket özgürlüğünü hayli kısıtlıyorlar.

Başta Intel gibi pek çok firma kendi başına çalışabilecek sanal gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışsa da, bu cihazların pazara girmesine daha zaman var. Bu arada bazı firmalar bir seçenek olarak sırtta taşınabilen bilgisayarlar geliştiriyorlar.

MSI bu tür taşınabilir sırt çantası bilgisayarlar geliştiren şirketlerden biri. Geçtiğimiz aylarda fuarlarda tanıttıkları prototip bilgisayar hayli ilgi çekmişti. Sanal gerçeklik uygulamalarını çalıştırmak için gereken güce sahip olan bu cihaz, kendi bataryalarına sahip ve bunlar çalışma esnasında değiştirilebiliyor.

MSI tarafından geliştirilen bu sırt çantası bilgisayarın, VR One adıyla üretimine başlandığı haberi geldi. Yeni nesil Nvidia GTX-10 serisi bir ekran kartı ve hızaşırtmalı bir işlemciyle donatıldığı söylenen VR One, HDMI, miniDisplayPort ve Thunderbolt 3 gibi bağlantı portlarıyla donatılmış.

VR One modeliyle ilgili şirketten henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Tokyo Game Show 2016 oyun fuarı kapsamında görücüye çıkabileceği tahmin ediliyor. Tabii fiyat ve hangi ülkelerde satışa çıkacağı gibi detaylar da ancak o zaman belli olacaktır.Bir Cevap Yazın